« Kredyt na zawołanie | Strona domowa | Opłacalność założenia… »

Kredyty samochodowe

Promocyjne kredyty w dzisiejszych czasach są w cenie, a najczęściej dotyczą one samochodów, na które w Polsce nadal jest bardzo duży popyt. Atutem takich kredytów jest na pewno oprocentowanie, minimum formalności, błyskawiczna decyzja oraz dogodna rata, dlatego też ludzie chętnie decydują się na taki krok. Pieniądze znajdą się na naszym koncie jeszcze przed zakupem wymarzonego auta, także warto przeanalizować tego typu oferty, co nam się opłaci.

Promocyjne oprocentowanie

Banki chętnie wręczają klientom ofertę promocyjnego oprocentowania takiego kredytu, co może ich skłonić do pozytywnej decyzji. Z reguły jest to 5-6 procent w skali roku. Oczywiście warto porównać sobie takie oprocentowanie w różnych placówkach, ale ostateczna decyzja należy do nas samych, w czym pomóc może nam także doświadczony bankier. Kredyty samochodowe z reguły są wysokie, ale zależy to oczywiście od naszego wyboru względem auta. Banki przyznają klientom z dobrą historią kredytową nawet do 200 tysięcy złotych, ale musimy pamiętać o tym, aby raty spłacać na czas. Pomoże nam w tym atrakcyjne oprocentowanie kredytu, ale o jego warunkach trzeba się dowiedzieć na miejscu w banku lub też na stronie internetowej danej placówki. Bank daje nam także możliwość zastanowienia się nad wyborem nowego samochodu, a więc niekoniecznie musimy od razu dokonywać zakupu auta, z reguły ma się na to aż 2 miesiące czasu od zawarcia umowy. Jest to długi okres na zakup auta, i wtedy na pewno nie będziemy żałować swojej decyzji.

Dogodny okres kredytowania

Dużym plusem takich kredytów jest także dogodny okres kredytowania. Kredyty samochodowe można spłacić zarówno w pół roku, jak i w 8-10 lat, w zależności od naszych zarobków oraz wysokości raty. Rata zostanie nam wyliczona przez specjalistę, aby zbytnio nie obciążyła naszego budżetu domowego. Promocyjne kredyty tego typu są obecnie w modzie, ponieważ z ich pomocą zakup wymarzonej maszyny na pewno nam się powiedzie. Należy jednak najpierw poważnie pomyśleć o naszym zatrudnieniu, czy aby na pewno jest ono stałe i na co możemy sobie pozwolić w ratach, czy rata może być większa, ale za to szybciej spłacimy kredyt, czy też jednak lepiej nie ryzykować i postawić na dłuższy okres kredytowania, ale niższą ratę. Banki nie robią nam pod tym względem żadnych problemów, a kredyty samochodowe mają to do siebie, że są chętnie przyznawane klientom. W sytuacji, gdy nasza zdolność kredytowa jest zbyt mała, warto pomyśleć o skorzystaniu z możliwości podżyrowania kredytu, wtedy na pewno uda nam się go uzyskać.