« Pożyczki krótkotermin… | Strona domowa | Karta kredytowa – kre… »

Jak obniżyć koszty własnych pożyczek?

Być może będziesz zaskoczony tym, ile możesz zaoszczędzić na kosztach kredytu, np. spłacając wcześniej - nawet jeśli są dodatkowe opłaty za to. Przyjrzyjmy się Twoim potencjalnym warunkom dla niezabezpieczonych pożyczek i dostarczamy narzędzia, które pomogą Ci porównać koszty.

Spłata pożyczek - oszczędnościami

Prawie zawsze warto spłacić wszelkie niespłacone pożyczki, korzystając z oszczędności - po prostu upewnij się, że opłaty za zwłokę nie są zbyt wysokie. A jeśli masz oszczędności, zawsze spłać w pierwszej kolejności najdroższe pożyczki.

Czy oszczędzasz lub spłacasz kredyty i karty kredytowe?

Poniżej przedstawiono kilka różnych opcji obniżania całkowitego kosztu kredytów, nawet jeśli nie można ich jeszcze spłacić. Opcje są najlepsze dla redukcji kosztów niezabezpieczonych pożyczek. Są to pożyczki, które nie wymagają czegoś jako zabezpieczenia, jeśli nie możesz spłacić pożyczki.

Przejedź na pożyczkę o niskim oprocentowaniu lub na krótszy kontrakt

Jeśli nie masz oszczędności, możesz być w stanie spłacić pożyczkę - inną pożyczką - na przykład, gdzie można uzyskać niższą stopę procentową, krótszy kontrakt, lub oba warunki. Jednak zawsze pamiętaj o sprawdzeniu kosztów utworzenia nowej pożyczki w trakcie opracowywania danych. Zostaną one uwzględnione w APR.

Jak widać z tego przykładu, jeśli przejdziesz na krótsze terminy, miesięczna spłata może wzrosnąć, ale oszczędzisz jeszcze większe oprocentowanie i spłatę pożyczki wcześniej.

Po prostu upewnij się, że możesz sobie pozwolić na wyższą spłatę przed przejściem na inne warunki. Jeśli zostaną ustanowione koszty nowego kredytu, powinny one zostać uwzględnione w APR, ale pamiętaj, aby wziąć je pod uwagę. Kwota, jaką można obciążyć przedterminową spłatą, jest ograniczona przez prawo - ale mogą wystąpić dodatkowe opłaty, jeśli spłacisz ponad 8 000 złotych w ciągu 12 miesięcy. Skorzystaj z online kalkulatora kredytowego, aby zobaczyć, ile można zaoszczędzić, zmieniając pożyczkę na tą z nikim APR.

Jeśli masz opłatę za wcześniejszą spłatę spłaty...

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z tego, w jaki sposób kredytodawcy poradzili sobie z wcześniejszą spłatą kredytu - na przykład jeśli uważasz, że jesteś przeciążony lub traktowany niesprawiedliwie, powinieneś złożyć skargę. Przede wszystkim musisz złożyć skargę do pożyczkodawcy, a jeśli nadal nie jesteś zadowolony, możesz wnieść skargę do Działu Rzeczników Prawnych.

Czy powinieneś konsolidować dług?

Jeśli masz pożyczkę niezabezpieczoną - możesz spłacić pożyczkę w całości bez wcześniejszej spłaty, o ile nie przekracza ona 8000 złotych. Nie ma też żadnych dodatkowych opłat, jeśli spłacisz pożyczkę o zmiennym oprocentowaniu. Niektóre pożyczki są specjalnie reklamowane jako pożyczki konsolidujące zadłużenie - umożliwiają łączenie kredytów w jeden. Pożyczki konsolidacyjne są teraz trudniejsze do uzyskania i powinny być rozpatrywane tylko wtedy, gdy zbadasz wszystkie inne opcje, ponieważ zazwyczaj są one zabezpieczone Twoim domem.