« Chwilówka dla zadłużo… | Strona domowa | Najlepsze pożyczki ch… »

W czym tkwi najważniejszy potencjał kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączenie zobowiązań krótko i długoterminowych w jedno zoptymalizowane do aktualnej sytuacji finansowej. O restrukturyzacji zadłużenia mówi się najczęściej w sytuacjach mocno kryzysowych, a niekoniecznie w celu optymalizacji budżetu. A to właśnie jeden z największych potencjałów konsolidacji.

Zdolność kredytowa w konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny to produkt restrukturyzacyjny spotykany w ofercie banków. Firmy pożyczkowe obsługują restrukturyzację zadłużenia, ale najczęściej wymagają wniesienia zabezpieczeń majątkowych, poręczenia. Banki przy wykazaniu dobrej zdolności kredytowej nie potrzebują w umowie zabezpieczenia. Stabilny dochód wystarczy za potwierdzenie spłaty. Kredyt konsolidacyjny umożliwia spłatę wszystkich zobowiązań bez utraty płynności gospodarstwa domowego w zamian za nieco wyższe koszty całkowite. W celu optymalizacji kosztów możesz połączyć konsolidację z refinansowaniem po pewnym czasie. Co to oznacza? Konsolidacja nie wyklucza przeniesienia do innej placówki po wytypowaniu jeszcze lepszej oferty.

Elastyczność kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny nie jest tańszy, a raczej bardziej elastyczny od zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredytobiorca w ramach restrukturyzacji wybiera mniejszą, jedną ratę w zamian za dłuższy termin spłaty. Do konsolidacji zachęcają jeszcze niskie stopy procentowe, prawo korzystne dla konsumenta, możliwość przejścia na wakacje kredytowe tuż po podpisaniu umowy. W świadomości kredytobiorców występuje również kredyt konsolidacyjny z dodatkowym bonusem finansowym. To po prostu dodatkowe pieniądze do wydania na dodatkowe potrzeby. Najpopularniejsze banki proponują formułę 80% na spłatę zobowiązań, a 20% pieniędzy na konsumpcję.

Najpopularniejsze formy konsolidacji kredytów

W bankach spotkasz dwie formuły konsolidacji, a mianowicie gotówkową i hipoteczną. Pierwsza obowiązuje przez krótszy czas i wymaga jedynie wykazania pozytywnej zdolności kredytowej. Konsolidacja hipoteczna wiąże się z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości. Przy tym obniża oprocentowanie i gwarantuje najdłuższy termin spłaty dochodzący do 35 lat. To rozwiązanie przy bardzo dużych długach, na granicy ogłoszenia upadłości konsumenckiej.