« Czy chwilówka bez kon… | Strona domowa | Co musimy wiedzieć o … »

Kredyt na samochód a nasza historia w BIK-u.

Posiadanie sprawnego i wygodnego pojazdu to dzisiaj podstawowa rzecz wpływająca na komfort jednostki oraz rodziny. Często by dokonać zakupu nowego auta bądź samochodu używanego sięgamy po rozwiązania kredytowe. Ogólna dostępność samochodów na rynku motoryzacyjnym jeszcze bardziej wzmaga chęć z kredytowania takiego wydatku. Tym bardziej jest to łatwiejsze, ponieważ banki są w stanie uprościć procedury tak by klient był mile zaskoczony łatwością i szybkością działania. Czy zatem kredyt samochodowy jest propozycja, która zaspokoi twoje oczekiwania?

Dbaj o swoją zdolność kredytową.

Wyszukanie oferty zakupu pojazdu to jedna strona medalu a uzyskanie odpowiedniego kredytu to coś zgoła odmiennego. Istotnym elementem by otrzymać kredyt samochodowy będzie stanowić nasza zdolność do podejmowanie się zobowiązań. Nasza zdolność kredytowa będzie brana pod uwagę zawsze nawet podczas wysyłania zapytania o szczegóły oferty, na którą chcemy się zdecydować. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z wypełnianiem wniosku online. Zazwyczaj jest on połączony z ofertą jaką wskażemy. Podczas porównań i wyszukiwani nasza zdolność powinna współgrać. Oczywiście mówimy o zdolności lub też możliwościach finansowych które sami określimy.

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to jak jesteśmy postrzegani w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Nawet kiedy z naszego punktu widzenia damy sobie radę ze spłatą miesięczną kredytu samochodowego to z rejestru może wynikać odmienny wniosek. Nawet najmniejsze zadłużenia odkładające się w czasie mogą nas skutecznie przyblokować. Jeżeli zatem nie jesteśmy w pełni pewni swojej zdolności kredytowej a potrzeba zaciągnięcia kredytu samochodowego jest sprawą pilną warto zwrócić się do BIK z prośbą o przesłanie wyciągu informacyjnego. To o co warto zapytać to jak obecnie jesteśmy oceniani, czyli w jakiej kondycji jest nasz zdolność.

Indywidualne podejście nie zawsze działające.

Oczywiście są różne okoliczności i banki zazwyczaj starają się odnieść zarówno do naszej finansowej przeszłości jak i przyszłości. To co kiedyś stanowiło problem dziś może już w zupełności nie oddziaływać. Niekiedy indywidualne przypadki pozwalają skorzystać z polityki banku, który może udzielić nam kredytu zaufania, lecz są to odosobnione przypadki. Dziś podstawą do potwierdzenia naszej wiarygodności jest pozytywna ocena naszej zdolności, dlatego w odpowiednim czasie powinniśmy zadbać nad jej wyglądem a tym samym polepszamy swoją osobista pozycje na ryzku kredytów samochodowych.