« Kredyt na samochód a … | Strona domowa | Kredyt samochodowy – … »

Co musimy wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Kredyty gotówkowe są dedykowane dla osób fizycznych, jakie mają pełną zdolność do czynności prawnych i są zatrudnione w postaci, dopuszczalnej poprzez bank, w jakim wnioskujemy o kredyt. Może być to np., umowa o pracę, kontrakt, a w niektórych przypadkach nawet umowa zlecenie czy renta lub emerytura - co jeszcze jest ważne przy kredycie gotówkowym? PortalBankowy.info pomoże Ci uzyskać odpowiedź na te pytanie.

Kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to sposób na natychmiastowe spełnienie własnych potrzeb finansowych. Kredyt taki zwykle oferowany jest bez poręczycieli oraz bez specjalnych ubezpieczeń. Kolejną korzyścią kredytu gotówkowego jest swoboda zarządzania pożyczonymi z banku kapitałami – tzn. nie ma określonego celu, na jaki należy je dać. Samo udzielenie kredytu i optymalna suma zależą od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Bank w przebiegu udzielania kredytu przeprowadza analizy zdolności kredytowej, lecz są również procedury ułatwione.

Umowa o kredyt gotówkowy

Stronami zawierającymi umowę o kredyt gotówkowy są: kredytodawca (przeważnie bank) oraz kredytobiorca (klient). Umowa owa, zawarta między stronami informuje o celu kredytu, gdy jest wskazany i o jego sumie. Obejmuje także całą sumę kredytu, jaką bank liczy wedle reguł określonych w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. W dalszej części ma informację o tym, kiedy oraz w jaki sposób zostaną przeznaczone środki finansowe. Można określić numer rachunku bankowego kredytobiorcy, żeby tam przydzielone zostały środki finansowe bądź dokonać wypłaty w kasie banku.

Ocena wniosku - kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest usługą niezwykle atrakcyjną pod wieloma względami. Z pewnością ową właśnie metodą wsparcia finansowego zaciekawią się osoby, jakie poszukują pożyczki na wyższą sumę. Tu możemy, ponieważ liczyć chociażby na kilkadziesiąt tysięcy, co jest świetną opcją, zważywszy na to, iż pełną kwotę poświęcić możemy na każdy cel. Ponadto naszej uwadze nie winno umknąć także, iż w owym wypadku mamy do czynienia z bardzo dobrym czasem zapłaty. W przeciwieństwie na przykład do znanych chwilówek kredyt gotówkowy możemy wziąć chociażby na parę lat. Dzięki temu raty nie muszą zupełnie zdecydowanie obciążać naszego comiesięcznego budżetu.